Wedstrijdreglement ongewone 'natuurfoto's'

  1. Deze wedstrijd wordt georganiseerd door: De Royal Saint Hubert Club de Belgique (afgekort RSHCB - Asbl wallonne du RSHCB) Avenue Gouverneur Bovesse, 112 bte 6 5100 Jambes (Namur) Tel 081-30.97.81 Fax 081-30.60.35
  2. Deze wedstrijd loopt van 26 mei tot 13 juni 2014, 23:45.
  3. Deze wedstrijd staat open voor alle natuurlijke personen die in België wonen, ongeacht hun leeftijd, met uitzondering van de personeelsleden en de leden van de Raad van Bestuur van de RSHCB, van de juryleden evenals van alle andere personen van de verenigingen die op de een of andere manier hebben meegewerkt aan het opstellen of het uitwerken van deze wedstrijd alsook hun familieleden.
  4. Elke deelnemer mag maximum een foto indienen, en kan slechts één keer winnen.
  5. Het doel van deze wedstrijd is om ongewone beelden van fauna, flora en landschappen te laten zien die in de volle natuur werden genomen. De huisfauna en -flora zijn algemeen uitgesloten evenals elke menselijke tussenkomst, gevangenschap, verstoring enz.
  6. De foto moet overeenstemmen met de originele opname zonder dat er vreemde elementen aan de foto-opstelling zijn toegevoegd of ervan zijn weggenomen, zonder aanpassing van de wazigheid, zonder trucage of andere technieken om het beeld grondig te wijzigen. Herkadreren of herdimensioneren is wel toegelaten.
  7. De organisator behoudt zich het recht voor om bepaalde inzendingen in te trekken, bijvoorbeeld om de volgende redenen (deze lijst is niet volledig): foto’s van beledigende aard, ongepaste foto’s, lege inzendingen, beelden die anderen schade zouden kunnen berokkenen, laster, aantasting van de goede zeden, beelden die werden verkregen zonder respect voor de ethiek van de dieren- of natuurfotograaf enz.
  8. De deelnemer neemt de volledige verantwoordelijkheid op zich wat betreft de auteursrechten van de gepubliceerde inhoud. Schending van het auteursrecht is niet toegestaan. De deelnemer verklaart dat de inhoud, de tekst evenals de beelden zijn volledige eigendom zijn, door hemzelf gemaakt zijn en bijgevolg niet werden aangekocht.
  9. Deelname aan deze wedstrijd impliceert de onvoorwaardelijke aanvaarding van het reglement van voornoemde wedstrijd, zonder voorbehoud of beperking, evenals de aanvaarding van elke beslissing die de RSHCB zou kunnen nemen in het kader van deze actie. De schending van een van de clausules of voorwaarden van dit reglement heeft van rechtswege de nietigverklaring van de deelname aan deze wedstrijd tot gevolg. Elke poging tot fraude zal worden bestraft met onmiddellijke uitsluiting van de betreffende deelnemer.
  10. Om geldig te zijn en te proberen een prijs te winnen, moet de deelnemer een foto indienen. Een jury zal uit alle inzendingen een winnaar kiezen. De jury zal zich baseren op het ontwerp dat de deelnemer indient, evenals op de voorkeur van het publiek, die zal blijken uit de stemming op de Facebookpagina van de RSHCB. De jury behoudt zich het recht voor om een beslissing te nemen die verschilt van de keuze van het publiek als de inzending niet volledig voldoet aan de regels van de wedstrijd. Deze beslissing moet niet worden gerechtvaardigd.
  11. De deelnemer aan deze wedstrijd geeft de RSHCB de toestemming om, als hij een prijs wint, zijn naam, zijn foto of elk ander beeld waarop hij te zien is (bijvoorbeeld tijdens de prijsuitreiking) te gebruiken in het kader van de acties die betrekking hebben op deze wedstrijd. Hij zal op eenvoudige vraag zijn medewerking verlenen aan alle andere activiteiten die betrekking hebben op deze actie, en dit zonder enige andere beloning dan de prijs die hij heeft gewonnen.
  12. De prijzen zijn niet overdraagbaar, niet inwisselbaar en niet terugbetaalbaar in geld en zijn onderworpen aan de algemene voorwaarden van de leverancier. De prijzen zullen aan de winnaars worden uitgereikt tijdens de ‘Journées de la Chasse’ op 16 en 17 augustus 2014 in de Ferme du Château d’Oudoumont (Verlaine). Al naar gelang de omstandigheden en de mogelijkheden behoudt de RSHCB zich het recht voor om de prijs te vervangen door een soortgelijke prijs met een vergelijkbare waarde.
  13. In het geval dat een van de bepalingen van het reglement niet-conform zou worden verklaard of zou moeten worden geannuleerd, blijven de andere clausules van het reglement wel van kracht.
  14. Met uitzondering van de in dit reglement voorziene gevallen, zal er geen schriftelijke, telefonische of enige andere communicatie over deze wedstrijd worden uitgewisseld tijdens of na afloop van de actie.
  15. De deelnemer erkent dat hij aan deze wedstrijd deelneemt op zijn kosten, risico en gevaar. Deelname aan deze wedstrijd impliceert de overdracht van alle rechten op de gecommuniceerde media, met inbegrip van de auteursrechten, aan de RSHCB. De deelnemer ziet bijgevolg uitdrukkelijk af van elke actie, gebaseerd op een of ander intellectueel recht, tegen de RSHCB.
  16. De RSHCB, evenals elke andere betrokken persoon of vereniging kunnen niet aansprakelijk worden gesteld in geval van overmacht en/of in geval van een gebeurtenis buiten de wil van de RSHCB, alsook in geval van onvoldoende voorraad van de voorziene prijs. De RSHCB of elke andere vereniging die heeft meegewerkt aan het opstellen van dit reglement kunnen niet aansprakelijk worden gesteld als bepaalde modaliteiten van deze wedstrijd of bepaalde clausules van het reglement zouden moeten worden gewijzigd, verwijderd, uitgesteld, beëindigd of geannuleerd of als de prijsuitreiking zou moeten worden uitgesteld of geannuleerd.
  17. De jury is samengesteld uit twee bestuurders van de Asbl wallonne du RSHCB en uit een professionele fotograaf.
  18. Dit reglement is onderworpen aan het Belgische recht en wordt geïnterpreteerd en uitgevoerd overeenkomstig het Belgische recht. Eventuele geschillen die uit deze actie zouden kunnen voortvloeien of in verband met deze actie en die niet in der minne kunnen worden opgelost, vallen onder de exclusieve bevoegdheid van de rechtbanken van Namen.

Namen, 15 mei 2014

Actualités

RSS S'abonner au flux RSS

Une nouvelle zone de présence permanente du loup établie en "Ardenne liégeoise"

Une louve est installée depuis plus de six mois sur les territoires des communes de Spa, Stavelot, Stoumont et Theux, a annoncé jeudi le Réseau Loup du Service public de Wallonie. Conformément au Plan Loup wallon, cette présence durable entraîne la création d’une nouvelle zone de présence permanente (ZPP), baptisée « ZPP Ardenne liégeoise », contiguë à celle des Hautes-Fagnes.

Cette zone correspond au territoire désormais occupé par la femelle GW4968f, issue de la meute des Hautes-Fagnes Sud. Si cette louve fréquente encore occasionnellement son territoire d’origine, elle semble désormais s’être établie de manière durable sur un territoire distinct, précise le SPW.

La ZPP Ardenne liégeoise couvre un peu plus de 11 000 hectares répartis entre les communes de Stoumont (4 220 ha), Spa (3 484 ha), Stavelot (3 231 ha) et Theux (449 ha). Sa création permettra aux éleveurs concernés de bénéficier d’un accompagnement spécifique visant à prévenir les risques de prédation, notamment par des conseils en matière de protection des troupeaux, des analyses de risque, le prêt de clôtures électrifiées et des aides financières pour l’installation de dispositifs de protection durables.


 

Lire la suite

Renouvellement des instances dirigeantes du RSHCB

Conformément à ses statuts, le Royal Saint-Hubert Club de Belgique a procédé en mai 2026 au renouvellement de ses instances dirigeantes à l’issue d’un processus électoral démocratique et transparent assez unique puisqu’il est organisé auprès de l’ensemble de ses membres sous le contrôle d’un bureau d’huissiers de justice.

À l’issue de ces élections, le nouveau Conseil d’administration a été constitué au cours de l’Assemblée générale du 23 juin 2026. Il se compose de douze administrateurs, dont cinq nouveaux membres, illustrant un équilibre entre continuité et renouvellement: Arnaud Dubois, Diego de Fierlant, Bertrand de Liedekerke, Jean-Christophe Delatte, Serge Fallon, Gaëtan Jamar, Thierry Lamarche, Julie Leclercq, Benoît Petit, Manu Poswick, Tanguy de Radzitzky, Adrien van Maele.

 

Le Bureau exécutif est composé de Benoît Petit (Président), Thierry Lamarche, (Secrétaire-coordinateur général), Diego de Fierlant, Jean-Christophe Delatte, Bertrand de Liedekerke et Adrien van Maele (vice-présidents).

 

Experts invités:  Thibaud Dalimier(Equilibre forêt-gibier),Hervé Demasy ( Petit gibier),Jean-Marie Giffroy ( Scientifique et armes), Henri Pestieau (Santé/hygiène), Georgy Van Zeebroeck (AGPRW)

Lire la suite

Canicule : pensons à la faune sauvage !

Canicule : pensons à la faune sauvage !


En cette période de chaleur et de sécheresse, l’eau est indispensable à la survie de la faune. Perdreaux, faisans, chevreuils, cerfs, sangliers, mais aussi bien d’autres espèces souffrent lorsque les points d’eau s’assèchent.
Si votre territoire manque d’eau, quelques gestes simples peuvent faire la différence :
              ?          enterrez une bassine ou un bac peu profond afin que les petits animaux puissent y accéder facilement

              ?          installez-le de préférence à l’ombre et à proximité d’un couvert végétal ;
              ?          placez quelques pierres, branches ou une planche inclinée dans l’eau pour permettre aux petits animaux et aux insectes de ressortir ;
              ?          renouvelez régulièrement l’eau afin qu’elle reste propre.
En période de canicule, apporter de l’eau est sans doute le geste de gestion le plus simple, le plus efficace et le plus utile pour préserver notre faune sauvage et la biodiversité. Quelques litres d'eau peuvent, aujourd'hui, faire toute la différence.

Lire la suite

Dans les médias :

De plus en plus de belges se forment à la chasse

Reportage RTL : ICI

Lire la suite


Des chasseurs dinantais participent au grand nettoyage de BeWapp (www.matele.be - 30/03/2026)

Lire la suite


Le tir groupé d’Anne-Catherine Dalcq bloqué par les lobbys de la chasse (Le Vif - 26/03/2026)

Lire la suite


Regain d’intérêt pour la chasse en Wallonie: "L’image des chasseurs change" (DH 24/03/2026)

Lire la suite


Voir plus d'articles de presse...

Sur le web